Szkolenie firmy Atlas - tarasy

7 lutego na warsztatach odbyło się szkolenie z zaprzyjaźnioną firmą Atlas. Tematem szkolenia były tarasy i systemy tarasowe.
 
 
Systemy tarasowe ATLASA opierają się na dwóch wariantach. Warianty różnią się lokalizacją hydroizolacji. Oba spełniają podstawowe warunki wykonania tarasu - bazują na powierzchniowym odprowadzeniu wody, a więc założeniu, że całość opadów z powierzchni tarasu trafia bezpośrednio do rynny odwadniającej.
 
Tego typu tarasy wykańczane są z reguły płytkami ceramicznymi, co pozwala na bardzo różnorodną estetykę wykończenia powierzchni. Są też bardzo łatwe w utrzymaniu czystości i odporne na obciążenia eksploatacyjne. Projektowane i wykonywane są też tarasy w wariancie z warstwą drenażową. Różnica polega na tym, że w tej wersji część wody przesiąka do podkładu posadzki, przechodzi przez niego i jest odprowadzana poprzez matę drenażową lub bezpośrednio po hydroizolacji do rynny odwadniającej.
 
Szkolenie składało się z części teoretycznej i praktycznej, gdzie uczniowie mogli sprawdzić osobiście jakie są różnice w poszczególnych systemach tarasowych.
 
W szkoleniu uczestniczyły klasy 201t i 234zsz.
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.