Handel ludźmi - pamiętaj - nie jesteś na sprzedaż!

Handel ludźmi uznawany jest za współczesną formę niewolnictwa. To przestępstwo polegające na odebraniu wolności tym, którzy padają jego ofiarą i wykorzystaniu ich w celu osiągnięcia korzyści.
 
 
Ludzie w trudnym położeniu, słabo wykształceni, bezrobotni, nie mający wystarczających środków do życia, a także wszyscy ci, którzy planują wyjazd z granicę w poszukiwaniu pracy i lepszego życia są szczególnie narażeni na próbę zwerbowania ich poprzez grupy przestępcze trudniące się handlem ludźmi.
 
Na całym świecie ofiary handlu ludźmi, zarówno kobiety jak i mężczyźni, zmuszane są do wyczerpującej pracy, do uprawiania prostytucji, żebrania, popełniania przestępstw oraz innych aktywności które przynoszą dochody kontrolującym ich sprawcom. Ofiary często przewożone są z krajów relatywnie biedniejszych do bardziej zamożnych, w których sprawcy mogą osiągnąć wyższe zyski.
 
W związku z tym okrutnym procederem w ZSBiS 17 maja została zorganizowana pogadanka z przedstawicielem komendy miejskiej policji w Gorzowie Wielkopolskim p. Agatą Mikołajczyk, która omawiała sposób działania oprawców, oraz informowała jak uniknąć strasznego losu ofiar.
 
W wykładzie brały udział klasy 234zsz/236zsz/232zsz/235zsz/201t i 203t.
 
Dziękujemy za udział.
 
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.