Szkolenie firmy SEKA

W piątek 5 października uczniowie klas 301t i 303t uczestniczyli w szkoleniu z zakresu prewencji wypadkowej „Podstawy wiedzy o ochronie pracy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, pracowników młodocianych oraz osób podejmujących pracę po raz pierwszy".
 
 
Szkolenie zostało zorganizowane przez firmę SEKA S.A. na zlecenie gorzowskiego oddziału ZUS. Celem było przekazanie uczestnikom w przystępny sposób zagadnień związanych z zatrudnianiem i realiami panującymi na rynku pracy.

Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o prawnej ochronie pracy w Polsce, prawach i obowiązkach pracownika, formach zatrudnienia, rodzajach umów o pracę i zasadach ich rozwiązywania. Omówione zostały aspekty związane z bhp, szczególnie bezpiecznego wykonywania prac, jakich najczęściej mogą doświadczyć osoby rozpoczynjące swoją karierę zawodową.
 
Prowadząca zajęcia, pani Maria Kociuba – Lemiesz omówiła zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym i zdrowotnym oraz przedstawiła korzyści wynikające z legalności zatrudnienia. Wszystkie omawiane treści oparte zostały realnymi przykładami, z którymi faktycznie borykają się zatrudnieni.

Autor notki: Irmina Wieczorek
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.