O katedrze w gorzowskiej WiMBP

10 października odbyło się wyjście do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej na film Małgorzaty Wrześniak pt. „Katedra, historia jednego pożaru".

Był to film dokumentalny opowiadający o wydarzeniu, które poruszyło wszystkich mieszkańców Gorzowa. 1 lipca 2017 roku, w czasie obchodów jubileuszu miasta, zapłonął najważniejszy i najstarszy zabytek miasta – katedra. 
Film przybliżył nam wydarzenia tamtego dnia, zobaczyliśmy, jak heroiczną walkę stoczyli strażacy, którzy ryzykując własnym życiem walczyli o ocalenie kościoła. Jak się okazało, był to sukces na skalę kraju, gdyż był to pierwszy od 20 lat pożar kościoła w Polsce, z którym strażacy wygrali nie dopuszczając do zawalenia się wieży.

Tragedia ta ukazała nam, jak ważna jest katedra dla wszystkich mieszkańców Gorzowa, bez względu na wiek czy wyznanie. Stanowi nieodzowny element miejskiego krajobrazu.

Katedra jest symbolem, który łączy nas wszystkich.
Organizatorem wyjścia była p. Izabela Lachowicz
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.