I Międzyinternacki Turniej Szachowy z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

10 października, w naszym Internacie, odbył się Międzyinternacki Turniej Szachowy. Impreza ta ma ścisły związek z upamiętnianiem przez naszą szkołę, ZSBiS, setnej rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości.

Turniej zorganizował wychowawca, Arkadiusz Siwek, który prowadzi, przy Internacie ZSBiS, Koło Szachowe.

Do prowadzenia zawodów zaproszono utytułowanego zawodnika Klubu Szachowego Stilon Gorzów, pana Radosława Świderskiego. W imprezie wzięło udział osiemnastu zawodników z różnych gorzowskich internatów.
 
Zawody odbyły się w systemie szwajcarskim przy pięciu rundach trwających po 10 minut na każdego. Czas odmierzały zegary szachowe, które zostały wypożyczone przez znakomitego szachistę Klubu Stilon Gorzów, pana Andrzeja Modzelana.
 
Walka była zacięta, partie bardzo wyrównane a zwycięzcą został wychowanek Internatu II LO, Aleks Madzelan. Drugie miejsce zajął wychowanek naszego Internatu, Kacper Stelmach. Trzeci był również nasz gracz, Przemysław Kruszyna.

Jako organizator mam nadzieję, że to nie ostatni taki turniej w naszej placówce oraz, że nasze Koło Szachowe nabierze rozpędu i będzie realizowało nowe formy doskonalenia się w tej pięknej królewskiej grze. Mam nadzieję na kolejne tego rodzaju turnieje, symultany z gwiazdami gorzowskich szachów, partie pokazowe i wykłady dotyczące różnych wariantów szachowych zmagań.

Śmiem również twierdzić, iż uświetnienie tak pięknej i ważnej rocznicy jaką jest, niewątpliwie, 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, poprzez taki turniej jaki udało się nam zorganizować, jest interesującą propozycją dla młodych ludzi. Taka forma świętowania sprzyja rozwojowi strategicznego myślenia, umiejętności przewidywania, respektowania przyjętych wcześniej reguł i szacunku dla przeciwnika.

Autor notki: Arkadiusz Siwek
 
PS Dla zainteresowanych link do strony, na której można poznać szczegóły całego turnieju: poszczególne pojedynki, wyniki, rundy, tabele, zawodników.
 
Zapraszam do odwiedzenia strony, która jest udostępniana w całej Polsce: KLIKNIJ TUTAJ
 

Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021. 

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.