1-percentPrzekaż 1% podatku na organizację pożytku publicznego: 
Lubuskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole
KRS: 0000  105 271
W deklaracji podatkowej PIT INFROMACJE UZUPEŁNIAJĄCĄ wskazać:
Zespół Szkół Budowlnych i Samochodowych w Gorzowie Wlkp. 


Mistrz szachowy i doktor psychologii, Jan Przewoźnik z wizytą w Internacie ZSBiS

Dnia 24. października, w naszym internacie gościł pan Jan Przewoźnik znaną postać w światku psychologów i szachistów.
 
 
Pan Jan jest doktorem psychologii prowadzącym liczne kursy i szkolenia, jest także autorem licznych książek o tematyce psychologicznej.
 
Doktor Jan Przewoźnik jest także szachistą, w 1979 roku zdobył w Tarnowie tytuł mistrza Polski w turnieju rozegranym w systemie szwajcarskim. W latach 1976-1992 siedmiokrotnie awansował do finałów indywidualnych mistrzostw naszego kraju dodatkowo aż dziesięciokrotnie zdobywał tytuł drużynowego mistrza Polski, w tym sześciokrotnie ze Stilonem Gorzów.

Program pobytu naszego Gościa w internacie był dokładnie zaplanowany i bardzo owocny. O godzinie 19.00 odbyła się symultana, w której wzięło udział dziesięciu mieszkańców naszej placówki. Niektóre pojedynki pomiędzy wychowankami a panem Janem, mistrzem międzynarodowym, były bardzo zacięte. Niestety, wszystkie zakończyły się zwycięstwami mistrza, aczkolwiek, jak podkreślił pan Przewoźnik, kilka partii świadczyło bardzo pozytywnie o zaangażowaniu i umiejętnościach młodych mieszkańców internatu. Po tym pozytywnym doświadczeniu, w godzinach 20.00-21.00 doktor wygłosił interaktywny wykład na temat marnowania czasu. Wzięły w nim udział 22 młode osoby.
 
O zainteresowaniu treściami podawanymi przez prelegenta niech świadczy fakt, że po zakończeniu wykładu jeszcze długo, spora grupa uczestników, zadawała pytania prowadzącemu. Podjęto również postanowienia, w których młodzi ludzie zdecydowali, że będą starać się, od tej pory, żyć bardziej planowo aby realizować swoje marzenia.
 
Na koniec, przedstawiciele słuchaczy, wręczyli naszemu Gościowi prezent w postaci płyty cd z jego ulubioną muzyką.
Następne spotkanie z panem Janem, planujemy w marcu przyszłego roku.
 
 
Przygotowanie i organizacja spotkania: Arkadiusz Siwek

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.