II symultana szachowa z Radosławem Świderskim w internacie ZSBiS

28 listopada w naszym internacie odbyła się kolejna symultana szachowa, którą poprowadził zawodnik pierwszoligowego Klubu Szachowego Stilon Gorzów, Radosław Świderski.

W symultanie uczestniczyło jedenastu zawodników „zrzeszonych" w Kole Szachowym naszej placówki. Głównym założeniem tego sportowego spotkania była nie tyle sama rywalizacja z kandydatem na mistrza międzynarodowego ile przygotowywanie naszych młodych mieszkańców internatu do rywalizacji fair-play, która jest podstawowym elementem wychowania do szacunku dla przeciwnika. Przeciwnika rozumianego nie jako wroga ale jako kogoś kto z nami rywalizuje na zasadach szacunku, koleżeństwa i zdrowej rywalizacji.

Uważam, że powyższe założenia wychowawcze zostały w bardzo dużym procencie zrealizowane. Zawody odbyły się właśnie w takiej atmosferze.
 
Na zakończenie, pan Świderski rozdał trzem najlepiej grającym przeciwnikom, nagrody w postaci czasopism szachowych. Najdłużej i najlepiej walczącymi okazali się: Dawid Buśko, Julian Dumicz i Bartłomiej Wojciechowski.
 
Atmosfera, na koniec ostatniej partii zrobiła się tak przyjacielska, że część uczestników zaproponowało panu Radkowi rewanż. On, jako rasowy sportowiec, zgodził się bez wahania i pięciu zawodników rozegrało jeszcze jedną symultanę. Wszystkie partie zakończyły się zwycięstwem zawodnika KSz. Stilon Gorzów ale każdy z zawodników był bardzo zadowolony i wyraził nadzieję na kolejną, tego rodzaju, imprezę. Następne zawody, tego rodzaju, planuję na styczeń przyszłego roku.
 
 
Opiekun Koła Szachowego: Arkadiusz Siwek
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.