Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS w Internacie

1-go grudnia każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS. Święto to zostało zainicjowane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w 1988 roku.

W tym dniu na całym świecie odbywają się spotkania, wykłady oraz happeningi poświęcone chorobie oraz osobom zmagającym się z nią. W Polsce każdego roku prowadzone są kampanie multimedialne przez Krajowe Centrum ds. AIDS.

W tym czasie poruszane są najważniejsze kwestie związane z tą chorobą. Światowy Dzień Walki AIDS powstał z myślą o osobach chorych oraz w celu uświadamiania społeczeństwu tematu dot. tej właśnie choroby. Symbolem solidarności z osobami dotkniętymi wirusem HIV oraz chorobą AIDS jest czerwona wstążka.

Nasz internat również przystąpił do obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS i zorganizował kilka przedsięwzięć, które miały na celu uświadomienie młodzieży, jak ważna w obecnych czasach jest świadomość i wiedza na ten temat. Przygotowana została gazetka tematyczna dotycząca HIV/AIDS, odbyła się projekcja filmu pt. „HIV/AIDS – fakty i mity. Profilaktyka, życie seksualne z HIV".

Przepowadzono również krótką pogadanke podczas, której wychowankowie uświadomieni zostali w jakich sytuacjach może dojść do zakażenia oraz, co należy robić aby ich uniknąć. Podsumowaniem podjetych działań był Test Wiedzy o HIV/AIDS. 
 
 
Organizatorami obchodów Dnia Walki z AIDS byli: p. Izabela Janiszewska oraz p. Arkadiusz Siwek.
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.