Uroczysta Kolacja Wigilijna w Internacie

Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, miłości i pojednania, to czas na który wszyscy czekamy z utęsknieniem. Nierozerwalnie związane są z Jasełkami oraz uroczystą Kolacją Wigilijną. Ta piękna tradycja obecna jest w naszym internacie od wielu lat.
 
20 grudnia przy choince, śpiewie kolęd, przy wspólnym stole zasiedli zaproszeni goście: Lubuski Kurator Oświaty, Dyrektor Wydziału Edukacji, Dyrekcja ZSBiS, Przewodnicząca Międzyszkolnej Komisji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność" oraz przedstawicielka gorzowskich Sybiraków. Nie zabrakło również przyjaciela internatu – Tomka ze swoją mamą. Specjalnymi gośćmi były mała Laura oraz jej mama - byłe podopieczna Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie. Mała Laura oraz piątka dzieci z Ośrodka wzięły udział w akcji organizowanej przez nasz internat pt. „List do Mikołaja". Dzięki nagłośnieniu akcji na jednym z portali społecznościowych udało nam się spełnić marzenia małych milusińskich i przygotować dla nich paczki.
 
Spotkanie Bożonarodzeniowe przebiegało w atmosferze rodzinnego ciepła oraz wzajemnej życzliwości i pojednania. Nie zabrakło uśmiechu na twarzach zarówno młodzieży jak i dorosłych. Tradycyjnie był opłatek, życzenia, wigilijne potrawy, ale najważniejsze to szczęście małej Laury.
 
Po uroczystej Kolacji Wigilijnej przedstawiciele naszego internatu udali się do Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie aby przekazać pozostałym dzieciom ich wymarzone prezenty.
 
 
Za organizację i przebieg Uroczystej Kolacji Wigilijnej odpowiedzialne były p. A. Kulesza oraz p. I. Janiszewska.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.