„Pan Tadeusz” w gorzowskim teatrze

Dnia 9 stycznia 2019 roku odbyło się wyjście do Teatru im. Juliusza Osterwy na spektakl pt. „Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza, który jest narodową epopeją opowiadającą o szlachcie polskiej początku XIX wieku.

Obejrzeliśmy próbę adaptacji wybranych wątków z „Pana Tadeusza", które, jak się okazało, są współczesną opowieścią o nas samych. Tekst Adama Mickiewicza w tej teatralnej formie stał się podróżą po wadach, zaletach i przywarach narodowych w silnie podzielonej Polsce, okradanej z jej wspaniałych dóbr.

Adam Mickiewicz był najwybitniejszym (obok J. Słowackiego i Z. Krasińskiego) polskim twórcą romantycznym, poetą, publicystą i działaczem politycznym. Jego twórczość nie przeminęła wraz z nadejściem kolejnej epoki, oparła się działaniu czasu i do dziś stanowi niewyczerpalne źródło inspiracji.
Bardzo trafne znaczenie Mickiewicza dla tożsamości Polaków określa poeta Tadeusz Różewicz: „Chleb, który żywi i zachwyca, który się w krew narodu zamienia ... poezyja Mickiewicza".
 
W wyjściu do teatru brali udział uczniowie klas technikum: 101t, 102t, 103t, 201t, 202t, 203t, 301t, 303t.
 
Organizatorem wyjścia była p. Izabela Lachowicz

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.