Trzecia edycja „Jednego z Dziesięciu” w internacie

9 stycznia 2019 roku, w internacie ZSBiS przy ul. Okrzei 42, odbyła się trzecia edycja turnieju wzorowanego na telewizyjnym programie „Jeden z Dziesięciu". W trzeciej edycji, salę turniejową wypełniła piętnastka uczestników.
 
Pytania dotyczyły wiedzy ogólnej, często o charakterze ciekawostek aczkolwiek szereg tekstów zapisanych na kartach turniejowych, ma pośredni lub bezpośredni związek z wiadomościami szkolnymi. Znajdują się tu odniesienia do geografii, biologii, nauki, sportu, muzyki, chemii, religii, historii, języka polskiego czy przyrodniczych anomalii. Na pytania możliwe były tylko dwie odpowiedzi: prawda lub fałsz. Po każdorazowym wyborze, przez danego uczestnika turnieju, odpowiedzi następuje dopowiedzenie do wcześniej przeczytanej, przez prowadzącego treści.
 
Każda prawidłowa odpowiedź powoduje, że odpowiadający może wywołać do odpowiedzi następnego, wybranego przez siebie, gracza.
 
Cztery błędy eliminują zawodnika z dalszej gry. Do ścisłego finału przechodzi trzech ostatnich zawodników, dysponujących jeszcze możliwościami popełnienia błędów. W finale uczestnicy dostają kolejne trzy szanse popełnienia nieścisłości, aż do wyłonienia zwycięzcy. Tym razem zwycięzcą został Kamil Ignasiak pokonując swoich finałowych oponentów, Weronika Judek i Julian Dumicz.
 
Myślę, że w podsumowaniu trzech edycji naszej, zabawy, cel edukacyjno-wychowawczy został, w dużym stopniu, osiągnięty. Uczniowie otrzymali jasny przekaz, że można spędzać czas według zasady: ucząc się-bawię i bawiąc się-uczę. Czas, który można spędzić w szerokim gronie znajomych, kolegów i koleżanek, zdobywając przy okazji wiedzę, która nie musi być nudna i niezrozumiała, w formie nie mniej atrakcyjnej jak ta, którą stosują nasi nauczyciele na lekcjach.
 
Mam nadzieję, że chętnych do uczestnictwa w następnych edycjach „ Jednego z ..." nie zabraknie, a świadczy o tym fakt, iż już po zakończeniu środowych zmagań w sali nr 12, do następnych intelektualnych potyczek zgłosiło się wielu młodych ludzi, co niech będzie znakomitą prognozą na następne miesiące internackiego życia.
 
 
Tym razem prowadzącymi turniejowe zmagania byli:
Izabela Lachowicz i Arkadiusz Siwek
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.