Specjalne wydanie „Jednego z Dziesięciu” w internacie ZSBiS

Czwartego marca w internacie ZSBiS odbyła się kolejna sesja „Jednego z Dziesięciu, w wydaniu specjalnym. Tym razem w turnieju wzięła udział także młodzież uczęszczająca na miesięczne kursy w Centrum Kształcenia Ustawicznego. Oczywiście młodzież, która mieszka w naszej placówce.

Do tej pory turniejowymi zawodnikami byli stali mieszkańcy naszej bursy. Tym razem do zabawy zaprosiliśmy tzw. kursantów, którzy przebywają u nas od dwóch do czterech tygodni w roku szkolnym. Głównym powodem wychowawczym było zaktywizowanie tej młodzieży w czasie wolnym i próba zaszczepienia w niej postawy kulturalnego, szczególnie na płaszczyźnie werbalnej, współzawodnictwa.
 
Muszę w tym miejscu zaznaczyć, że pracy wychowawczej mieliśmy sporo ponieważ nader często musieliśmy hamować wyzwolone emocje, podczas intelektualnych zmagań.
Nasze dyscyplinujące reakcje, wobec tych zachowań, zaowocowały tym, iż pod koniec rywalizacji uczestnicy zachowywali się już, w kontekście emocjonalnych reakcji słownych, bardzo poprawnie. Stąd też uważamy, że zapraszanie młodzieży kursowej do internackiego „Jednego z Dziesięciu", jest bardzo wskazane. Szczególnie, że po zakończeniu finału, w którym wygrał przedstawiciel uczących się w CeKaZecie, uczestnicy tej edukacyjno-wychowawczej zabawy gremialnie stwierdzili, iż było bardzo fajnie, że im się podobało i, na koniec, podziękowali za zaproszenie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali tzw. smycz na klucze a zwycięzcę obdarowaliśmy power bankiem.
 
 
Turniej poprowadzili: Izabela Lachowicz oraz Arkadiusz Siwek.
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.