Odpowiedzialność karna młodzieży do 18 roku życia

W dniu 01.04.2019 r. w świetlicy internackiej w ramach zajęć profilaktycznych odbyło się kolejne spotkanie z adwokatem kancelarii „DJK - Duliniec. Jurewicz". Tym razem gościliśmy mecenasa ds. karnych Pawła Jurewicza.

Kolejna grupa młodzieży w wieku 15–17 lat, została zapoznana z odpowiedzialnością karną osób poniżej 18 roku życia.

Poruszyliśmy między innymi dość popularne w środowisku szkolnym i internackim „zjawisko" stalkingu, uświadamiając młodym ludziom, że rozpowszechnianie plotek i oszczerstw, głuche telefony, niechciane sms-y, e-maile, listy, groźby, śledzenie, szantaż, wykorzystywanie czyjegoś wizerunku bez jego zgody, niechciane robienie zdjęć oraz niepożądany dotyk są czynami karanymi również wobec osób niepełnoletnich.

Na dzień 15.04.2019 r. zaplanowaliśmy trzecie spotkanie z prawnikiem ds. karnych, na którym poruszone zostaną inne formy przemocy rówieśniczej zarówno psychicznej jak i fizycznej oraz powtórzymy zagadnienie publikacji czyjegoś wizerunku w świetle Prawa polskiego.
 
 
Organizator zajęć: wychowawca internatu Izabela Basińska.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.