Symultana szachowa w internacie z Radkiem Świderskim

We wtorek, drugiego kwietnia, przybył do naszego internatu Radosław Świderski, zawodnik I-wszo ligowego Klubu Szachowego Stilon Gorzów. Odwiedził nas na zaproszenie grupy wychowanków, którzy mieli nadzieję pokonać szachowego pierwszoligowca w bezpośrednim starciu.
 
Symultana trwała prawie dwie godziny i zakończyła się rewanżem Juliana z drugiej klasy LO przeciwko mistrzowi. Godnym odnotowania są słowa Radosława Świderskiego, który pochwalił graczy za ambicję, a wspomnianego powyżej Juliana, za zaawansowaną taktykę rozgrywania obydwu partii.
 
Jednak mimo pochwał pierwszoligowy gracz zwrócił uwagę, iż naszym wychowankom brakuje troszkę cierpliwości, koncentracji i częstszych treningów. I tym, w następnych spotkaniach Koła Szachowego, będziemy się kierować.
 
 
Opiekun „internackich szachistów", Arkadiusz Siwek.
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.