Profilaktyka nowotworowa w internacie

W ramach podejmowanych przez nas działań dotyczących profilaktyki nowotworowej odbyło się w naszym internacie spotkanie z panią Jolantą Połomską metodykiem z Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gorzowie Wlkp.

Spotkanie miało na celu przeprowadzenie zajęć warsztatowych na temat profilaktyki raka piersi i profilaktyki raka jąder, a także ukazania roli zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej w profilaktyce chorób nowotworowych. Spotkanie miało również na celu budowanie świadomości istnienia nowotworów, przełamywania tabu związanego z tym tematem, a przede wszystkim zwrócenia uwagi na profilaktykę, która może uratować życie.

Podczas zajęć młodzież skorzystała również z instruktarzu samobadania piersi na fantomie oraz otrzymał materiały edukacyjne z zakresu omawianego tematu.

Koordynatorem spotkania była pani Izabela Janiszewska.
 
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.