Seans filmowy w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej

16 stycznia mieszkańcy internatu wraz z wychowawcą udali się do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej na film pt. „Victoria" emitowanego w ramach tygodnia kina francuskiego.

Poznaliśmy historię Victorii Spick – zapracowanej młodej prawniczki, która jest tak pochłonięta robieniem kariery, że nie ma czasu na życie miłosne, nie poświęca za wiele czasu również swoim dzieciom. Szamocze się w sieci problemów dnia codziennego, a potknięcia w pracy powodują frustrację i skłaniają bohaterkę do podejmowania zaskakujących i fatalnych w skutkach wyborów. Mimo przeciwności losu nie poddaje się. Walczy o utrzymanie pozycji w pracy, a także walczy o swoją miłość.

Film skłania do wielu przemyśleń dotyczących życiowych priorytetów. Utwierdził nas w przekonaniu, że trzeba dbać o swój rozwój, aby mieć poczucie własnej wartości i godności, ale trzeba też naszą uwagę poświęcać swoim najbliższym, bo tylko oni stanowią prawdziwą podporę na naszych życiowych zakrętach. Są również najlepszymi towarzyszami, z którymi można dzielić każdą radość.
 
Organizatorem wyjścia była p. Izabela Lachowicz.
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.