„Rundka zapoznawcza” przy użyciu kart dialogowych OH

Metaforyczne karty dialogowe to jedno z najlepszych narzędzi pomagających przełamać pierwsze lody w nowym środowisku, którym bez wątpienia jest internat.

Z ich pomocą odbyło się spotkanie integracyjne grupy pierwszorocznych mieszkańców. Pomogły one uczestnikom w ich pierwszej wypowiedzi na forum, poprzez pobudzenie ciągu skojarzeń wywołanych kartami z ilustracjami.

Pozwoliły bardziej zaangażować się uczestnikom nie tylko we własną wypowiedź, ale także wysłuchać i zapamiętać wypowiedzi innych osób. Metoda z wykorzystaniem kart metaforycznych jest nie tylko bardziej atrakcyjna, ale i gwarantuje większe bezpieczeństwo wychowankom na początku kontaktu z nowymi osobami.
 
 
wychowawca Agnieszka Kulesza

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.