Każdy może pomóc...

Wirtualna adopcja psa z gorzowskiego Schroniska „Azorki".
 
12 października 2020 roku wychowankowie naszego internatu wraz z wychowawcami wybrali się do gorzowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt „AZORKI". Wizyta była ukoronowaniem akcji zbierania karmy, koców, smyczy oraz zabawek w ramach obchodzonego corocznie w październiku Światowego Dnia Zwierząt.
Młodzież przekazała zebrane dary, zapoznała się z zasadami funkcjonowania schroniska oraz problemami, z którymi się boryka. Wychowankowie mieli również okazję zapoznać się z zasadami pracy wolontariuszy na rzecz schroniska.
 
Podczas wizyty w schronisku młodzież wybrała i podjęła się wirtualnej adopcji nad jednym z czworonogów. Wychowankowie wybrali psa z małą szansą na znalezienie domu, ze względu na jego stan zdrowia i agresywne usposobienie.

Nasz podopieczny wabi się Bulek i jest ośmioletnim bulterierem, przebywającym w schronisku od lutego 2014 roku.

Wirtualna adopcja polega na dobrowolnym, comiesięcznym przekazywaniu datków na utrzymanie i leczenie psa oraz daje możliwość odwiedzin oraz spacerów z psem objętym opieką.
Zachęcamy wszystkie szkoły do organizowania podobnych inicjatyw i udzielania pomocy bezdomnym zwierzętom. Dzięki takim działaniom uczymy młodzież przyjaznego stosunku do stworzeń oraz pokazujemy jak wiele od nas zależy.
 
 
Koordynatorzy akcji: I. Janiszewska, A. Kulesza oraz I. Lachowicz

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.