Dzień Gier Planszowych w internacie czyli uwalniamy się od smartfonów

10 października 2020 r po raz pierwszy w Polsce obchodziliśmy Dzień Gier Planszowych. Został on wpisany do kalendarza świąt nietypowych. Pierwsza edycja została rozegrana pod hasłem „Cała Polska gra w Planszówki".
 
Gry planszowe są doskonałym sposobem spędzania czasu wolnego, alternatywą dla tabletu, komputera czy smartfona, które zdominowały dzisiejszy czasy. Nie tylko bawią, ale w jednakowym stopniu rozwijają wyobraźnię oraz uczą przewidywania, podejmowania decyzji oraz zasad fair play.

Rozwijają umiejętności społeczne i interpersonalne, czyli uczą właściwego funkcjonowania w grupie.
 
Mając na uwadze powyższe walory gier planszowych w poniedziałek 12 października zorganizowany został w naszym internacie Dzień Gier Planszowych. Każdy znalazł coś dla siebie. Były gry strategiczne, edukacyjne oraz towarzyskie.
 
Celem tej inicjatywy było uświadomienie młodzieży, że warto zastąpić grę na smartfonie, tablecie czy komputerze tradycyjną „planszówką".
 
Ze względu na szalejącą wokół pandemię, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa w obchodach mogła uczestniczyć ograniczona liczba wychowanków.
 
Izabela Janiszewska

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.