Szyjemy torby – jesteśmy EKO

Na przestrzeni ostatnich lat ilość wytwarzanych odpadów tekstylnych znacznie wzrosła. W ich skład w głównej mierze wchodzą ubrania oraz tekstylia domowe takie jak ręczniki, firanki czy obrusy.
 
 
Poddawanie zużytych ubrań recyklingowi jest znacznie bardziej racjonalne i przyjazne dla środowiska, niż ich wyrzucanie. Wychowankowie naszego internatu podjęli próbę ponownego wykorzystania niepotrzebnych materiałów szyjąc torby wielokrotnego użytku.
 
Warsztaty dotyczące samodzielnego szycia odbyły się 14 października w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w ramach programu „TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM – EKO".
 
Warsztaty skupiały nie tyle profesjonalistów, co fascynatów i miłośników robótek ręcznych. Z dostępnych materiałów można było samodzielnie uszyć torbę, którą można wykorzystać wielokrotnie na zakupach przyczyniając się do skutecznej ochrony środowiska oraz zaoszczędzana energii.
 
W warsztatach brały udział:
• Wiktoria Marszałek
• Justyna Michalczyk
• Kamila Czulicka
 
 
Organizatorem wyjścia była p. Izabela Lachowicz

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.