Narodowe Święto Niepodległości w internacie

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.

W następstwie działań zaborców w latach 1772, 1793 i 1795 Rzeczpospolita przestała istnieć na mapie Europy. Jednak dla Narodu Polskiego własne, niepodległe państwo było wartością najwyższą. Walka o niepodległość trwała ponad sto lat i naznaczona była krwią przelaną w wojnach napoleońskich, w licznych zrywach niepodległościowych, w powstaniu listopadowym i styczniowym, oraz na polach bitewnych I wojny światowej. Marzenia o wolności spełniły się wraz z klęską wszystkich trzech zaborców i zakończeniem I wojny światowej, w wyniku której Polska odzyskała niepodległość.

Ze względu na zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju, 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości będzie wyjątkowa, bo wirtualna. Pozostaniemy w naszych domach i świętować będziemy ten wyjątkowy dzień w gronie najbliższych.

We wtorek 10 listopada delegacja naszej placówki uda się pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego aby złożyć symboliczną wiązankę w imieniu całego Zespołu Wychowawczego oraz wychowanków naszej placówki.
 
Zapraszamy również wszystkich serdecznie do obserwowania naszych działań na instagramie (internat_budowlanki_gorzow). Zamieszczony został tam krótki filmik z wykonania stroika.
 
Agnieszka Hruszowiec
Izabela Janiszewska

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.