Światowy Dzień Walki z AIDS w internacie

Corocznie 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS.

Dzień ten jest okazją dla ludzi na całym świecie, aby zjednoczyć się w walce z HIV, pokazać, że osoby zakażone nie są i nie powinny być dyskryminowane a także upamiętnić osoby, które zmarły w wyniku powikłań AIDS. W tym dniu ludzie wyrażają solidarność z osobami zakażonymi poprzez przypięcie symbolicznej czerwonej kokardki, która symbolizuje namiętność oraz krew jako dwie z trzech dróg zakażenia wirusem HIV.
 
Nie istnieje szczepionka na AIDS/HIV. Jedynie znajomość dróg rozprzestrzeniania się i stosowanie metod zmniejszających ryzyko zakażenia pozwalają na szczęśliwe życie – bez lęku, bez HIV.
 
W ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS przygotowany został dla młodzieży Quizizz, w ramach, którego młodzież sprawdzi swoją wiedzę na powyższy temat. Zachęcamy również wszystkich do obejrzenia filmu „AIDS – epidemia wciąż niepokonana".
 
I.Janiszewska
I.Lachowicz

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.