Narkotyki - ku przestrodze!

Narkotyki bezlitośnie atakują i odzierają życie ze wszystkiego. Haszysz, marihuana, heroina, LSD, amfetamina oraz różnego rodzaju dopalacze to znane środki odurzające. Na rynku pojawiają się coraz to nowsze i groźniejsze używki.
 
Coraz częściej też młodzież polska sięga po metamfetamine (w slangu narkotykowym kryształ, piko, speed), to pochodna amfetaminy o bardzo silnym działaniu pobudzającym. Jest to jeden z najbardziej toksycznych i wyniszczających organizm narkotyków – uszkadza mózg, obciąża serce, prowadzi do występowania psychoz, urojeń, myśli samobójczych, utrudnia gojenie się ran, przyspiesza procesy starzenia się. Uzależnienie od metamfetaminy jest trudne do wyleczenia i niemal zawsze prowadzi do trwałych zmian w układzie nerwowym.

W ramach działań profilaktycznych internatu ZBSiS polecamy młodzieży do obejrzenia film dokumentalny National Geographic Television pt.: „Najgroźniejszy Narkotyk" - dokument o wzroście popularności metamfetaminy i konsekwencjach jej stosowania. Ku przestrodze! 
 
 
Przygotowały: Izabela Basińska, Izabela Janiszewska

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.