9 lutego - Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Wydarzenie szybko zyskało wielu zwolenników i obecnie swoim zasięgiem obejmuje państwa z całego świata.

Celem święta jest promowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Obchodom DBI towarzyszą liczne wydarzenia (m.in. kampanie informacyjne, konkursy, webinaria, konferencje), które dążą do podniesienia świadomości i upowszechnienia wiedzy o problematyce bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie.
 
Co roku w Dzień Bezpiecznego Internetu organizowana jest konferencja adresowana do przedstawicieli sektora edukacyjnego, organizacji pozarządowych oraz praktyków pracujących z dziećmi. W tym roku, ze względu na pandemię, konferencja odbędzie się całkowicie online 9 lutego 2021 r. o godz. 17. Wśród prelegentów znajdą się m.in. eksperci Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej– PiB oraz popularyzator nauki dr Tomasz Rożek - ambasador kampanii Nie zagub dziecka w sieci realizowanej przez resort cyfryzacji wspólnie z NASK.
 
Pełny program i transmisja (dostępna bez logowania) będzie do obejrzenia na stronie www.dbi.pl.
 
Zapraszamy również wszystkich serdecznie do obejrzenia krótkiej animacji z zakresu cyberprzemocy pt. „Edukacja prawna – cyberprzemoc" wyprodukowanej przez Stowarzyszenie Sursum Corda www.youtube.com/watch?v=d-ME7clmzlk.
 
I.Janiszewska, I.Basińska

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.