„MODELKA” – film dokumentalny ku przestrodze

Anoreksja, bulimia jako choroby współczesnej cywilizacji oraz niewłaściwe wybory życiowe.
 
W dniu 16.06.2021 r. w ramach działań profilaktycznych w Internacie został zaprezentowany młodzieży film dokumentalny pt.: „Modelka". Celem emisji filmu było ukazanie młodym ludziom zagrożeń płynących z niewłaściwego dążenia do spełnienia marzeń wielu młodych nie tylko dziewczyn, ale i chłopców. Film ostrzega również przed niewłaściwymi wyborami życiowymi, za które można zapłacić wysoką cenę.

Piękne, szczupłe, zadbane i uśmiechnięte modelki podziwiane są w gazetach, na wybiegach, w reklamach i w internecie. Wielu młodych ludzi zazdrości im wyglądu, sławy i pieniędzy. Nie zdając sobie jednak sprawy z tego, jak ciężka i pełna niebezpieczeństw jest ich praca. W tej branży każdy milimetr ma znaczenie i nie da się ukryć, że praktycznie żadna modelka nie zawdzięcza swojego idealnego, szczupłego ciała genom. Wszystkie modelki mają zaburzenia odżywiania. Każde wahanie wagi lub zmiana obwodu talii może doprowadzić do tego, że modelka zostanie zwolniona. Pojawiają się tu najbardziej znane zaburzenia związane z odżywianiem – anoreksja i bulimia, ale nie są jedynymi „pułapkami" świata modelingu, które mogą zniszczyć zdrowie i życie. W „WIELKIM ŚWIECIE MODY" i nie tylko, pojawiają się wszelkiego rodzaju używki, handel żywym towarem, zniewolenie i wykorzystywanie seksualne. Przemija czas, uroda, sława i pieniądze.

Spotkanie zakończyło się bardzo burzliwą dyskusją, ciekawymi wnioskami oraz mottem kończącym : „Piękno i siła tkwi w sercu i duszy człowieka, a nie w jego ciele".
 
Organizator spotkania: Izabela Basińska
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.