NIE ZAMYKAJ OCZU, NIE BĄDŹ OBOJĘTNY - Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

Nawiązując do obchodzonego w dniu 4 października Międzynarodowego Dnia bez Przemocy w ramach działań profilaktycznych zaprosiliśmy młodzież do obejrzenia polskiego filmu fabularnego pt.: „Męska sprawa".

Seans nie jest co prawda hitem do obejrzenia dla rozrywki ale uznaje się go za obraz i odzwierciedlenie prawdziwego życia. Nie tylko tematyka filmu, także sposób realizacji – atmosfera, ponura kolorystyka, dramatyczne sceny – skłaniają do refleksji nad własnym życiem, pozwalają docenić wartość tego, co się ma. Dzieło Fabickiego uczy wielu rzeczy: doceniać sens i ulotność chwil dających nam szczęście, nie być obojętnym na otaczające nas zło i krzywdę innych, a przede wszystkim, że przemocy nie można bagatelizować i udawać, że się jej nie widzi.

Film o Bartku Idziaku został doceniony przez zagraniczną publiczność na kilku festiwalach i konkursach. Między innymi był nominowany do Oscara w kategorii „Najlepszy krótkometrażowy film fabularny". Te wszystkie wyróżnienia jednoznacznie wskazują na to, że film jest wart obejrzenia. Polecamy.
 
 
Organizatorzy: I. Basińska, I. Janiszewska

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.