Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

polski da sie lubicW lutym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji młodzież naszego internatu wykonała gazetkę oraz podjęła ortograficzne wyzwanie. Podczas dyktanda zmagała się między innymi z takimi wyrazami jak: gżegżółka, homo sapiens, mitochondrium, holokaust, oligarchia, hieroglify. Internackimi Mistrzami Ortografii zostały: Paulina Cenkier, Joanna Kapelańczyk, Karolina Walkowiak oraz Angelika Radecka.
Uczestnikom dyktanda gratulujemy przebrnięcia przez zawiłe zasady rządzące językiem polskim oraz dziękujemy za wspólną zabawę.
Nad przebiegiem dyktanda czuwały p. Izabela Lachowicz i p. Irmina Wieczorek

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.