„Nienawiść – jestem przeciw"

nienawisc 0Internat Zespołu Szkół Budowlanych zakwalifikował się do programu „Nienawiść – jestem przeciw" organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.


W programie „Nienawiść – jestem przeciw!" uczniowie i uczennice szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mają możliwość przeprowadzenia własnych e-kampanii przeciwko mowie nienawiści oraz kampanii lokalnych w swoich szkołach lub społecznościach.
Celem jest to, by młodzi ludzie nie tylko wiedzieli, czym jest mowa nienawiści, ale też potrafili z nią walczyć i rozumieli, dlaczego należy to robić. Jak mowa nienawiści wpływa na tych, przeciwko którym jest skierowana? Jakie niesie zagrożenia? Co ja, jako użytkownik/użytkowniczka Internetu, mogę zrobić, by się jej przeciwstawić? Jak pisać i mówić, by nie szerzyć nienawiści i nie dyskryminować innych? Na te i inna pytania uczniowie i uczennice poznają odpowiedzi w tym cennym programie.
Zachęcamy do współpracy !

Dodatkowe informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.