Otrzęsiny w Internacie

IMG 0228Tegoroczne otrzęsiny wychowanków klas pierwszych odbyły się we wtorek 21 października.

Zabawa dla młodszych kolegów została zorganizowana przez zaprawionych w bojach „starszaków", oczywiście pod czujnym okiem Zespołu Wychowawczego. Pierwszaki przez cały wieczór zmagały się z karkołomnymi zadaniami, sprawdzającymi czy nasze kotki i kocurki zasługują na miano pełnoprawnych wychowanków Internatu Zespołu Szkół Budowlanych. Ścielenie łóżka na czas, taniec z miotłą, śpiewająca znajomość regulaminu, sprawdzian wiedzy o pracownikach, portret kierownika oraz tradycyjne ściganie się w piciu mleka to tylko niektóre z konkurencji, jakim należało stawić czoła. Najwięcej śmiechu sprawiło zadanie, w którym należało wykazać się kreatywnością w tłumaczeniu się przed wychowawcą „dlaczego spóźniłem się na naukę własną?". Okazuję się, że Gorzów Wlkp. to niezwykle szalone miasto, w którym za każdym rogiem czyha na nas niesamowita przygoda, a to strajk górników, na czele którego stoi piękna blondynka, a to statek kosmiczny, kierowany przez zielonego smoka, czy przystojniak w wyścigowej wyścigówce, przez którego każda dziewczyna zapomniałaby o naukach własnych. Nie było łatwo sprawiedliwie ocenić która drużyna jest lepsza, jednak w dogrywce to chłopcy okazali się bezkonkurencyjni i to oni zostali okrzyknięci zwycięzcami. Na koniec wszyscy złożyli uroczyste ślubowanie i zostali oficjalnie ogłoszeni pełnoprawnymi mieszkańcami Internatu! Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę, a pierwszakom gratulujemy przebrnięcia cało i zdrowo przez rytualny obrzęd „Otrzęsin"!

 

Dodatkowe informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.