„Nienawiść. Jestem Przeciw!"

PB220155 120-22 listopada 2014 r. Agnieszka Hruszowiec oraz wychowanek Internatu Jakub Brychcy spotkali się w Warszawie z organizatorami oraz uczestnikami projektu „Nienawiść. Jestem Przeciw!".


Realizatorem było Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Europejskim Centrum Wergelanda w ramach programu Obywatele dla Demokracji.
Na konferencję przyjechało około 70 osób - liderów i liderek uczniowskich, a także nauczycieli i nauczycielek z całej Polski oraz Norwegii.
Warto dodać, że Internat zakwalifikował się do projektu, jako jedyna szkoła z województwa lubuskiego.
Integracja z uczestnikami biorącymi udział w projekcie, poszerzenie wiedzy na temat zjawiska mowy nienawiści i dyskryminacji, zapoznanie się z metodą pracy projektem, nabycie wiedzy jak stworzyć kampanię społeczną oraz spotkanie się z ludźmi pracującymi w organizacjach pozarządowych w projekcie na rzecz walki z mową nienawiści, to tylko namiastka tego, co działo się w Warszawie.
Uczestnicy konferencji zintegrowali się tak bardzo, że norwescy koledzy postanowili zaprosić wszystkich do Muzeum Historii Żydów Polskich.
Koordynatorki projektu Irmina Wieczorek i Agnieszka Hruszowiec przekonane są, że intensywnie spędzony weekend zaowocuje „głośną" kampanią społeczną w Gorzowie Wlkp.
Przecież Internat ZSB musi godnie prezentować województwo lubuskie, w tym ważnym projekcie.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.