Przegląd filmowy w WiMBP

30 listopada 2017 r. grupa wychowanków naszego internatu wraz z wychowawcą p. Izabelą Lachowicz udała się do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej na przegląd filmowy „ Z nieludzkiej ziemi" w ramach spotkań z cyklu Przystanek Historia.
 
Obejrzeliśmy dwa krótkometrażowe filmy uzyskane m.in. od Instytutu im. Generała Sikorskiego w Londynie: „ When they come" oraz „ Dzieci".

Mieliśmy także przyjemność obejrzeć „ Wielką Drogę" – zapomniana perłę kinematografii polskiej, jedyny na świecie film dotyczący udziału wojsk polskich na froncie włoskim, jedyny sprzed 1989r. pokazujący prawdziwe losy Polaków podczas II wojny światowej.
 
Film przywoływał zdarzenia z życia głównego bohatera dotyczące wybuchu wojny i agresji sowieckiej, wywózki na Sybir, ewakuacji z ZSRR, pobytu w Iranie, Iraku, Palestynie i pierwszego ataku na Monte Cassino, w którym został ranny.
Film ten nigdy nie doczekał się premiery w Polsce dlatego jego projekcja w WiMBP zgromadziła dużą widownię i to nie tylko przedstawicieli młodego pokolenia, ale również świadków tamtych wydarzeń, którym tematyka filmu była szczególnie bliska sercu.

W przeglądzie filmowym brali udział wychowankowie:
Weronika Filipiak, Nikoletta Rzepa, Wiktoria Kowalska, Kamila Kowalska oraz Karol Dominiak.
 
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.