Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS w internacie

Corocznie 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS. W tym dniu na całym świecie odbywają się happeningi, konferencje oraz akcje edukacyjne.
 
Wszystkie te działania mają na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem jakim jest narastająca liczba zakażeń wirusem HIV oraz upowszechnienie wiedzy o wirusie i chorobie jaką wywołuje.

Znakiem tego dnia jest czerwona kokardka, która symbolizuje namiętność oraz krew jako dwie z trzech dróg zakażenia wirusem HIV.

W ramach zbliżających się obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS podjęliśmy szereg działań profilaktycznych mających na celu podniesienie wiedzy naszych wychowanków na temat tej groźnej choroby cywilizacyjnej. Wspólnie z młodzieżą przygotowana została gazetka tematyczna, odbyła się prelekcja dotyczącą czynników i okoliczności sprzyjających zakażeniu HIV połączona z projekcją filmu "Życie pod murem". Podsumowaniem powyższych działań był Test Wiedzy o HIV i AIDS.
Mamy nadzieję, że dzięki przeprowadzonej akcji każdy z nas mógł sobie uświadomić, że profilaktyka jest najlepszą metodą walki z epidemią AIDS i że wiedza oraz świadome i odpowiedzialnie decyzje są w stanie uratować życie.
 
Nad przebiegiem i organizacją obchodów czuwali: pani Izabela Janiszewska i pan Arkadiusz Siwek.
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.