Startuje Koło Szachowe w internacie!

14 listopada, w naszym Internacie, rozpoczęło działalność, Koło Szachowe. Udało nam się zdobyć pięć zestawów do gry w szachy. Wszyscy mamy nadzieję, że ilość zestawów wzrośnie ponieważ chętnych wydaje się być więcej niż powyższych zestawów tej królewskiej gry.
 
Wszystko zależy od samozaparcia uczestników i możliwości technicznych (zestawy szachowe). W tym miejscu należy zauważyć, że taki rodzaj intelektualnej aktywności pozytywnie wpływa nie tylko na rozwój umysłowy, ale także osobowościowy. Z uwagi na to, że szachiści muszą przestrzegać pewnych reguł i zasad, uczą się tym samym zdyscyplinowania i systematyczności. Ćwiczą swoją pamięć, wyobraźnię przestrzenną, rozwijają zdolności koncentracji. W szachach nie zawsze liczy się kto wygrywa, dlatego uczy to trudnej sztuki przegrywania, tolerancji oraz wytrwałości w dążeniu do celu.
 
Zasady gry w szachy można poznać w krótkim czasie, a korzyści jakie wynikają z treningu gry w szachy są długotrwałe. Stąd też mamy nadzieję, że nasze Koło Szachowe będzie się rozwijało w miarę możliwości technicznych i rozsnących chęci jego młodych członków a naszych wychowanków.
 
Pomysl i realizacja projektu, Arkadiusz Siwek.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.