„III Zaduszki Gorzowskie 2017”

Dzień Zaduszny to czas zadumy, refleksji i pamięci. Dzień, w którym myślimy nie tylko o zmarłych, ale również o sobie. O sobie w kontekście przemijania i śmierci.
 
02. listopada 2017 wychowankowie naszego internatu wraz z opiekunami udali się do Teatru im. Juliusza Osterwy na uroczystość „III Zaduszek Gorzowskich 2017" poświęconych pamięci gorzowskich ludzi kultury i sztuki.
O godzinie 17.00 rozpoczęło się widowisko słowno-muzyczne w wykonaniu uczniów II LO, Zespołu Szkół Elektrycznych oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych. Młodzi aktorzy recytowali wiersze znanych poetów oraz śpiewali pieśni mówiące o przemijaniu, śmierci oraz tęsknocie. W atmosferze zadumy wspominaliśmy znanych gorzowskich ludzi kultury i sztuki.

Po części artystycznej odbył się przemarsz na Stary Rynek, podczas którego uczniowie II LO oraz aktorzy gorzowskiego teatru wykonali inscenizację – fragmentów „Dziadów" Adama Mickiewicza. Zakończeniem uroczystości była wspólna modlitwa za dusze zmarłych artystów, którą poprowadzi proboszcz parafii katedralnej ks. Zbigniew Kobus.

W uroczystości wzięły udział rodziny i przyjaciele ludzi kultury i sztuki, uczniowie gorzowskich szkół, przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji pozarządowych.

Organizatorem wydarzenia była Fundacja Czysta Woda w partnerstwie z Teatrem im. Juliusza Osterwy oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Metodycznym.

Patronat nad uroczystościami objął prezydent miasta Jacek Wójcicki.
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.