Za Duchy w MCK

30 października 2017 r. grupa wychowanków naszego internatu udała się wraz z wychowawcą p. Izabelą Lachowicz do Miejskiego Centrum Kultury na autorski monodram Macieja Ciężkiego pt. „ Dziady samemu", na podstawie „Dziadów cz.2" Adama Mickiewicza.
 
„Dziady" to jeden z najbardziej znanych dramatów w literaturze polskiej, a jej głównym wątkiem jest przebieg starego, pogańskiego obrzędu „dziadów", czyli „obcowania żywych z umarłymi", nawiązywania relacji z duszami przodków (dziadów), okresowo powracającymi do swych dawnych siedzib, za czasów swojego życia. Wywoływano dusze czyśćcowe, które otrzymywały pożywienie i duchową pomoc, skracając im drogę do raju.

Autor tego monodramu w bardzo ciekawy sposób podkreślił romantyczną konstrukcję świata, czyli przenikanie się dwóch rzeczywistości – materialnej i duchowej. Pan Marcin Ciężki swoim doskonałym warsztatem autorskim wspaniale oddał grozę, fantastykę i mistycyzm tego słynnego dzieła.
 
Wychowankowie biorący udział w wyjściu na spektakl:
Agata Sumisławska
Natalia Molsa
Kamila Kowalska
Wiktoria Kowalska
Maurycy Góral
Tomasz Wrąbel
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.