„Dla tych, którzy odeszli….” Zaduszki w Internacie.

„Ciszą cmentarną ukołysani, z dala od życia i znoju, dobiwszy wreszcie cichej przystani, odpoczywają w pokoju".
Elżbieta Daniszewska "Zaduszki"
 
Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne - pełne zadumy i smutku. I taki jest listopadowy dzień, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy i... odchodzimy. Niestety, życie ma swój początek i swój koniec. Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać...

Święto Zmarłych to czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli, o naszych najbliższych zmarłych. W tym dniu zapalamy znicze pamięci na ich grobach - dowód naszej miłości, przyjaźni i dobrych wspomnień.
Już za kilka dni odwiedzimy groby naszych najbliższych, uporządkujemy, zagrabimy liście, zapalimy znicze, złożymy kwiaty. Pomyślmy również przez chwilę o tych, na których grobach nikt nie zapali lampki, nikt nie przyklęknie i nikt nie odmówi modlitwy.

Chcąc uczcić ten szczególny dzień wychowankowie naszego internatu przygotowali Wieczornicę poetycką ku czci tych, co odeszli. W atmosferze zadumy przy akompaniamencie muzycznym młodzi aktorzy śpiewali i recytowali wiersze znanych poetów mówiące o przemijaniu, śmierci oraz tęsknocie.

Pamiętajmy również, że nie jest to tylko dzień rozpaczy i smutku, bo przecież wierzymy, że nasi najbliżsi są w innym, lepszym świecie. Że nie odeszli zupełnie. Są w nas, naszej pamięci, sercach, wspomnieniach...

Szczególne podziękowania za zaangażowanie należą się: Weronice Filipiak, Nikoletcie Rzepie, Oliwi Dzienskiewicz, Lenie Orłow, Barbarze Bajanowskiej, Oliwi Kozancewicz oraz Bartłomiejowi Wojciechowskiemu. O oprawę muzyczną zadbali: Eliza Banaś – pianino, Błażej Franczyk – gitara oraz Julian Dumicz – akordeon.

Nad przygotowaniem i organizacją czuwały panie Izabela Lachowicz oraz p. Izabela Janiszewska.
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.