„Książka w podróży” - Rusza internacki Bookcrossing!

Międzynarodowych ruch czytelniczy, jakim jest bookcrssing sprawia, że książki stają się coraz bardziej obecne w życiu człowieka. Aby czytać, nie trzeba zaglądać do księgarń czy bibliotek. Wystarczy się rozejrzeć. Książki same nas znajdują.

W celu popularyzacji książki i czytelnictwa ruszyła w naszym internacie akcja „Książka w podróży".
Na korytarzu pojawił się stolik bookcrossingowy z uwolnionymi książkami, które będzie można zabrać ze sobą w "podróż" lub poczytać na miejscu. Każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie kryminałów, sensacji, a także powieści romantycznych.
 
Pamiętajmy jednak, że literackie znalezisko powinno powędrować dalej. Wychowankowie proszeni są o zabieranie przygotowanych dla nich książek, o zaczytywanie się w nich...... i odnoszenie na miejsce.

Zachęcamy również młodzież do dzielenia się własnymi książkami i przynoszenie ich do stolika bookcrossingowego.
Bookcrossing to nowoczesna i oryginalna forma upowszechniania czytelnictwa.
 
Działa na całym świecie i staje się coraz popularniejszy w Polsce. Główną ideą ruchu bookcrossingowego jest celowe przekazywanie książek lub pozostawianie ich w takich miejscach, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.
 
Nad przebiegiem akcji czuwa pani Izabela Janiszewska.
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.