W Miejskim Centrum Kultury Jedynka

16 października 2017 r. grupa wychowanków naszego internatu w składzie: Weronika Filipiak, Nikoletta Rzepa oraz Kamila Kowalska, udała się z wychowawcą p. Izabelą Lachowicz do Centrum Kultury Jedynka na zajęcia plastyczne dotyczące rysowania mandali.
 
Mandala to rysunek na planie koła, wywodzi się z kultury hinduskiej, a jej nazwa oznacza „koło życia, cały świat, święty krąg". Koło uważane jest za symbol harmonii i doskonałości. Warsztaty prowadziła wszechstronna rękodzielniczka pani Katarzyna Gryszczuk, która przedstawiła nam tajniki powstawania mandali.
 
Ich podstawowa forma składa się z różnej ilości okręgów, które wypełniane są przez rysującego w dowolny sposób. Efekt końcowy zależy jedynie od naszej wyobraźni. Ta ciekawa technika plastyczna stosowana jest w pracy zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi, gdyż wspaniale rozwijają wyobraźnię (kreatywna edukacja), pomagają w skupieniu uwagi i koncentracji, a także rozwijają koordynację wzrokowo – ruchową.
 
Warsztaty były dla nas doskonałą zabawą, w trakcie której, prócz poznania ciekawej techniki plastycznej, można było się wyciszyć i zrelaksować.
 

16 października 2017 r. grupa wychowanków naszego internatu w składzie: Weronika Filipiak, Nikoletta Rzepa oraz Kamila Kowalska, udała się z wychowawcą p. Izabelą Lachowicz do Centrum Kultury Jedynka na zajęcia plastyczne dotyczące rysowania mandali. Mandala to rysunek na planie koła, wywodzi się z kultury hinduskiej, a jej nazwa oznacza „koło życia, cały świat, święty krąg”. Koło uważane jest za symbol harmonii i doskonałości. Warsztaty prowadziła wszechstronna rękodzielniczka pani Katarzyna Gryszczuk, która przedstawiła nam tajniki powstawania mandali. Ich podstawowa forma składa się z różnej ilości okręgów, które wypełniane są przez rysującego w dowolny sposób. Efekt końcowy zależy jedynie od naszej wyobraźni. Ta ciekawa technika plastyczna stosowana jest w pracy zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi, gdyż wspaniale rozwijają wyobraźnię ( kreatywna edukacja), pomagają w skupieniu uwagi i koncentracji, a także rozwijają koordynację wzrokowo – ruchową. Warsztaty były dla nas doskonałą zabawą, w trakcie której, prócz poznania ciekawej techniki plastycznej, można było się wyciszyć i zrelaksować.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.