Towarzyski turniej szachowy w internacie II LO

W czwartek, 15. marca, grupa internackich wychowanków pod opieką A. Siwka udała się do internatu II LO przy ulicy Woskowej, w celu rozegrania towarzyskiego turnieju szchowego. 

Po dotarciu na miejsce grupę przywitały dwie wychowawczynie internatu II LO, p. Jola, p. Ania oraz grupa, oczekujących, uczniów i uczennic II LO. Turniej odbył się w internackiej stołówce.
Trzeba dodać, że nasza grupa została ugoszczona ciastkami i kompotem.
 
Sam turniej odbył się przy wykorzystaniu zestawów szachowych, które przywieźliśmy ze sobą.

Rozegrano kilkanaście zaciętych partii, z których liczne były bardzo interesujące i, z punktu widzenia taktycznego, niesamowicie ciekawe. Nie liczono dokładnie jaki wynik miał cały turniej ale, ponad dwugodzinne spotkanie, można śmiało oszacować jako remisowe.
 
Towarzyski charakter pierwszych szachowych derbów dwóch Liceów Ogólnokształcących zakończył się zgodnie z zasadami szeroko pojętej przyjaźni.
 
 
I, obserwując z boku przebieg poszczególnych pojedynków, mogę śmiało stwierdzić, że to pierwsze spotkanie naszych internatów nie tylko było towarzyskie ale spowodowało, że zawiązały się, pomiędzy uczestnikami turnieju, swego rodzaju koleżeńskie nici. Stąd też, mamy nadzieję, iż to nie będzie ostatni tego rodzaju turniej. Więcej. Z wyżej wymienionymi Paniami, Jolą i Anią, planujemy następny pojedynek, w jeszcze szerszym gronie uczestników i w niedalekiej przyszłości.
 
Ze swojej strony mogę tylko podziękować naszym wychowankom, Nikoli, Julkowi, Przemkowi i Hubertowi, że skutecznie przełamali lody między wychowankami naszych internatów i stali się, swego rodzaju, ambasadorami naszej placówki.
 
Opiekun Koła Szachowego przy internacie ZSBiS
Arkadiusz Siwek
 
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.