„Być albo nie być” w Teatrze J. Osterwy

6 lutego 2018 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjściu do Teatru im. Juliusza Osterwy na spektakl „Hamlet" w reżyserii Błażeja Peszka.
 
 
Należy on do najważniejszych i najszerzej komentowanych sztuk Szekspira. Od samego powstania jest jednym z najczęściej granych utworów teatralnych, a rola Hamleta – ze względu na objętość tekstu, dużą ekspresję i bogatą osobowość postaci – uważana jest za sprawdzian dojrzałości i umiejętności aktorskich.

Z „Hamleta" pochodzi pewnie najpopularniejszy monolog, zaczynający się do słów „ Być albo nie być". Reżyser w tej sztuce zastanawiał się „jak zadawać to odwieczne pytanie. Działać, czy nie działać. Wycofać się w cień i obserwować, czy narażać się na szwank? Bycie jest jednocześnie pewnego rodzaju biernością. Być to znaczy przetrwać, a przetrwać, to znaczy być ostrożny, itd. Ja nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. I nie sądzę, by ktokolwiek mógł".

Wartości ukazane w sztuce są ponadczasowe, chodzi przecież o ludzkie emocje, które od wieków się nie zmieniają. Zawsze jest zazdrość, walka o władzę, nieszczęśliwa miłość...
 
Uczniowie biorący udział w wyjściu: Igor Łaniecki, Głuch Daniel, Ryński Igor, Nowak Dawid, Masłowski Maciej oraz Gajda Michał.
 
 
Oragnizatorem wyjścia była p. Izabela Lachowicz
 
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.