Segregacja na piątkę, czyli nowy system segregacji odpadów komunalnych. Spotkanie informacyjne w internacie.

W ramach Kampanii Edukacyjnej Związku Celowego Gmin MG – 6 dotyczącej nowych zasad segregacji odpadów odbyło się w naszym internacie spotkanie informacyjne z przedstawicielem w/w instytucji panem Romualdem Burczykiem.
 
Na spotkaniu młodzież poznała nowe zasady segregacji odpadów komunalnych oraz korzyści wynikające z recyklingu. Przedstawione zostały zasady funkcjonowania Gminnych Centrów Segregacji (GCS) oraz Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Prelegent omówił także zagrożenia związane z paleniem odpadów w piecach , a także podkreślił wpływ odpadów na rozwój gospodarki.

Podsumowaniem spotkania był quiz dotyczący znajomości segregacji odpadów: „Jaki kolor dla jakiej frakcji odpadów?".
Mamy nadzieję, że powyższe spotkanie i kampania informacyjna prowadzona na terenie miasta Gorzowa podniesie świadomość młodych ludzi dotyczącą świadomego i racjonalnego selekcjonowania najważniejszych odpadów powstających w gospodarstwach domowych.
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.