Gra edukacyjna „Młodzi na rynku pracy”

Realizując treści z doradztwa zawodowego oraz mając na uwadze przygotowanie uczniów szkół zawodowych do wejścia na runek pracy, w internacie zorganizowana została gra edukacyjna „Młodzi na rynku pracy".

Podczas gry uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego mieszkający w naszym internacie musieli zmierzyć się z sześcioma zadaniami, mającymi na celu przybliżyć im rzeczywiste sytuacje, które mogą ich spotkać podczas poszukiwania pracy.

Zadanie pierwsze polegało na znalezieniu błędów formalnych w przygotowanych dokumentach CV, drugie dotyczyło kreatywności, kluczowej kompetencji na rynku pracy, i uczniowie tworzyli papierowe dekoracje weselne.

Kolejnym elementem gry było stworzenie sieci kontaktów, która może pomóc w poszukiwaniu pracy czyli networking.
Zadanie „Nerwy na wodzy" miało przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej, natomiast konkurencja „Wady czy zalety" dotyczyła budowania poczucia własnej wartości.

Ostatnie zagadnienie dotyczyło odnalezienie się na rynku pracy poprzez założenie własnej firmy i polegało na podaniu kolejnych kroków w celu założenia jednoosobowej firmy.
Agnieszka Kulesza
 
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.