Wychowanie do wartości – Cyberprzemocy mówimy NIE!

Po raz kolejny temat cyberprzemocy poruszony został na zajęciach wychowawczych z młodzieżą internacką. Celem zajęć było uwrażliwienie młodych ludzi na specyfikę problemu oraz wdrożenie do odpowiedzialności za swoje postępowanie w wirtualnej rzeczywistości.

W ramach podjętych działań odbyła się projekcja filmu „Na zawsze", którego fabuła dotyka kwestii zagrożeń związanych ze zjawiskiem sekstingu - jednej z form niebezpiecznych kontaktów w sieci - rejestrowania i przesyłania osobistych materiałów o charakterze seksualnym za pośrednictwem telefonu i Internetu. Film został nakręcony w nowatorskiej i atrakcyjnej formie. Jego akcja toczy się wyłącznie na ekranie komputera i telefonu. Po filmie odbyła się dyskusja oraz chwila refleksji nad sprawami związanymi z bezpiecznym korzystaniem z sieci.

Podsumowanie zajęć był test wiedzy o Internecie i cyberprzemocy.
 
Mam nadzieję, że podjęte działania przyczynią się do podniesienia świadomości młodych ludzi w temacie zagrożeń płynących z Internetu.
 
Zajęcia przygotowali i przeprowadzili: p. Izabela Janiszewska i p. Arkadiusz Siwek.
 
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.