Kolacja wigilijna w internacie

"Są święta w naszym kalendarzu najdroższe i najbliższe, bo wywołują falę marzeń najczulszych i najmilszych. Ich dziwny czar ten nastrój stwarza dla życia najważniejszy, rozlewa się na ludzkich twarzach uśmiechem najpiękniejszym....".
 
19 grudnia odbyła się w naszym internacie uroczysta kolacja wigilijna.  Tradycją stało się bowiem, że wieczerza nie może się obejść bez bożonarodzeniowych jasełek, na które przybyli znamienici goście: Lubuski Kurator Oświaty, Dyrekcja ZSBiS, gorzowscy Sybiracy, przewodnicząca ZNP, przyjaciel internatu – Tomek Roman ze swoją mamą oraz kobiety z dziećmi mieszkające w Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie. Wśród blasku świec i przy akompaniamencie instrumentów, na których grali nasi wychowankowie, usłyszeliśmy piękne przesłania świąteczne, akcentujące istotę otwarcia się dla innych oraz nieprzemijającą moc miłości.

Po dawce wrażeń artystycznych, wspólnym kolędowaniu i mnóstwie pozytywnych emocji podzieliliśmy się opłatkiem i udaliśmy się na wspólną wieczerzę wigilijną. Atmosfera spotkania była podniosła, uroczysta, ale także pełna wzruszeń. Zwłaszcza wtedy, gdy widzieliśmy wielkie szczęście na twarzach dzieci, które otwierały swoje wymarzone prezenty. A Mikołaj w tym roku był wyjątkowo hojny.

Był to wieczór wyjątkowy, pełen magii, radości, łez szczęścia i wiary w drugiego człowieka.
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.