Wychowanie do wartości – wartość ludzkiego życia

11. grudnia odbyła się w naszym internacie projekcja filmu Grzegorza
Brauna „Eugenika-w imię postępu". Pokaz związany był z realizacją
spotkań z młodzieżą dotyczącą programu „Młodzież a wartości".
 
 
Tym razem tematem była wartość ludzkiego życia. Wartość, która jest sama w sobie czymś absolutnie najwyższym. Najwyższym tak z punktu filozoficznego jak i egzystencjalnego.
 
W czasie tego spotkania próbowaliśmy dokonać przemyślenia odnośnie zagrożeń jakie niesie ze sobą współczesna cywilizacja. Zagrożeń, które mają niszczący wpływ na postrzeganie człowieka jako osoby mającej w sobie niezbywalne prawo, żeby żyć od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Zagrożeń, które mają na celu sprowadzenie człowieka do poziomu rzeczy, którą można dowolnie formować, według nawet najbardziej utopijnych koncepcji a nawet unicestwiać, w imię rzekomego postępu i dla dobra pozostałych członków społeczeństwa. 
 
Projekcję poprzedziła krótka prelekcja Arkadiusza Siwka, która miała za zadanie ukazać toczącą się w świecie dyskusję na temat ciągłego ścierania się różnych trendów filozoficznych odnośnie zagadnienia: od którego momentu, w świetle prokreacji, mamy do czynienia z osobą ludzką.
 
Przygotowanie i realizacja: Arkadiusz Siwek i Izabela Janiszewska.
 
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.