Żużel w sztuce

06 czerwca 2018r. wychowankowie internatu wraz z opiekunem udali się na wystawę prezentującą historię Żużla.
 
W historycznej części wystawy mogliśmy obejrzeć między innymi: buty Tomasza Golloba, srebrny kask Edwarda Jancarza z 1967 r. , motor żużlowy Jawa z lat 70, złoty kask Jerzego Rembasa z 1977r. oraz puchary, proporczyki i trofea klubu Stal Gorzów.
Wystawa była skierowana nie tylko do fanów „ Czarnego sportu", ale również do miłośników sztuki. Autorzy pragnęli wykazać metaforyczne podobieństwa między żużlowcami a artystami. Oba zawody wymagają absolutnego poświęcenia i również niosą za sobą duże ryzyko. W jednym i drugim przypadku nie ma hamulców i łatwo można wpaść na bandę.
 
Wychowankowie biorący udział w wyjściu do MOSu:
- Agata Sumisławska
- Kamila Kowalska
- Wiktoria Kowalska
- Sebastian Gil
- Dawid Pieniążek
 
Opiekunem uczniów była p. Izabela Lachowicz.
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.