W Kinie DKF Megaron

10 maja grupa młodzieży pod opieką pani Izabeli Lachowicz udała się do Dyskusyjnego Klubu Filmowego Megaron na film pt. „ Rozumiemy się bez słów".
 
 
Była to zabawna, ale także wzruszająca opowieść o głuchoniemej, impulsywnej rodzinie, w której dorastała nastolatka Paula. Jako jedyna urodziła się bez tej niepełnosprawności. Stała się więc łącznikiem swoich rodziców ze światem dźwięków, niezastąpionym przewodnikiem w codziennym życiu. Osiągnęła jednak wiek, w którym młodzi ludzie szukają własnego miejsca na ziemi i pomysłu na siebie. Pragną miłości i akceptacji. Paula zapisując się do szkolnego chóru zaczęła myśleć o opuszczeniu rodzinnego gniazda.
 
Film był emitowany w ramach cyklu „ Przebudzenia". Nie przypadkowo miało to miejsce wiosną, która jest traktowana jako symboliczny moment na podjęcie ważnych decyzji czy wprowadzania zmian. Podążając za filmowymi bohaterami mieliśmy możliwość przyglądania się temu, kto lub co powodowało w nich przebudzenie i sprawiło, że mieli odwagę iść własną drogą.
Wspaniała opowieść o miłości, wielkim talencie i byciu innym.
 
W wyjściu do kina uczestniczyli wychowankowie: Kamila Kowalska, Wiktoria Kowalska, Nikoletta Rzepa oraz Agata Sumisławska.
 
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.