Podsumowanie internackich obchodów Światowego Dnia Ziemi oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

9 maja zakończyliśmy obchody Światowego Dnia Ziemi oraz Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
 
 
Podsumowaniem tych ważkich dni był konkurs w postaci testu, w którym uczestniczyło prawie trzydziestu wychowanków. Pytania testowe nie były zbyt trudne aczkolwiek podchwytliwe i wymagające minimum wiedzy o powyższych wydarzeniach. O trudności testu niech świadczy fakt, iż tylko jedna grupa, biorących w teście uczestników, nie popełniła błędu, odpowiadając prawidłowo na 20 pytań. Byli to mieszkańcy pokoju nr 14, uczniowie pierwszych klas gorzowskich szkół średnich: Tomala Mateusz, Kurek Jakub, Krawczuk Maciej oraz Wiarus Kacper.
 
Wydaje nam się, że te intelektualne zmagania naszych wychowanków przyczyniły się do pogłębienia ich świadomości o sensie obchodzenia Światowych Dni Ziemi oraz przyczyniły się do wzmocnienia patriotycznego ducha wynikającego z dni chwały ostatnich chwil niepodległości naszej Ojczyzny, przed ostatecznymi zaborami.

Organizacji konkursu czyli ułożenia pytań testowych, wybrania i zaangażowania młodych mieszkańców naszego internatu, do podjęcia wysiłku intelektualnego, w celu poszerzenia i pogłębienia swojej wiedzy, przeprowadzenia konkursu i zasponsorowania słodkiej nagrody dla zwycięzców, podjęli się i wykonali, z bezsprzecznym sukcesem, wychowawcy: Izabela Janiszewska i Arkadiusz Siwek. Radą i duchowym wsparciem służyły, przez cały czas trwania powyższej akcji, wychowawczynie: Izabela Lachowicz i Izabela Basińska.

Wydaje nam się, że cel tego przedsięwzięcia został osiągnięty i będziemy, tę formę aktywności mieszkańców naszego internatu, kontynuować w przyszłości, przy okazji następnych rocznic, wspomnień czy światowych dni dotyczących ważkich spraw.
 
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.