Światowy Dzień Ziemi w internacie ZSBiS

22. kwietnia świat obchodził Dzień Ziemi. W tym roku hasłem przewodnim była walka z zanieczyszczeniem naszej planety - plastikowymi odpadami.
 
 
O tym, jaki to problem dla środowiska naturalnego trzeciej planety od Słońca, niech świadczą dane statystyczne dotyczące śmierci zwierząt, szczególnie w oceanach, spowodowanej zaleganiem tam plastikowych odpadów.
 
Na każdym musi robić wrażenie liczba ponad miliona rocznie. Niestety, im dalej postępuje proces cywilizacyjny tym większe są straty spowodowane rabunkową gospodarką i skalpowaniem środowiska naturalnego.
 
Stąd też, w naszym internacie, postanowiliśmy uczcić ten dzień okolicznościową gazetką ścienną oraz i oczyszczeniem terenu wokół pobliskiego jeziorka ze śmieci wyrzucanych przez okolicznych mieszkańców i spacerowiczów, odwiedzających to urokliwe miejsce.
 
Akcję sprzątania przeprowadziliśmy w poniedziałek, 23. kwietnia. Przygotowaniem gazetki zajął się wychowawca Arkadiusz Siwek natomiast akcję usuwania śmieci zainicjowali i przeprowadzili wychowawcy: Izabela Basińska, Marcin Horbatowski i wspomniany powyżej, Arkadiusz Siwek.
 
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.