Międzynarodowy Dzień Teatru

27 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Ustanowiono go w czerwcu 1961 roku podczas 9 Kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w Helsinkach.
 
 
Świętu temu zawsze towarzyszy orędzie przygotowane przez wybitnego człowieka teatru, adresowane do całego „ teatralnego świata".

„Żyjemy w czasach, w których trudno jest widzieć klarownie". Ta myśl przyświecała tegorocznym obchodom Dnia Teatru, a została napisana przez pisarza i reżysera teatralnego – Simona McBurney'a.

W związku z tym wydarzeniem uczniowie klasy 201t pod opieką pani Izabeli Lachowicz udali się do Teatru im. Juliusza Osterwy, aby przekazać życzenia sukcesów zawodowych wraz z bukietem kwiatów na ręce dyrektora pana Jana Tomaszewicza.

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak długim, skomplikowanym i karkołomnym procesem jest przygotowanie spektaklu, oraz że na sukces przedstawienia składa się ciężka praca nie tylko aktorów, ale całego zespołu. Będziemy o tym pamiętać za każdym razem, gdy będziemy zasiadać na widowni teatru.
 
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.